Asistent Manager Vanzari - Anunt

Descrierea jobului

  • Urmareste derularea contractelor cu clientii;
  • Urmareste comenzile primite de la clienti si discutiile avute;
  • Organizeaza agenda de lucru a Directorului de Vanzari, (programeaza intalniri cu clientii si partenerii de afaceri, trimite mailuri in adresa lui);
  • Intocmeste diverse informatii pentru echipa de vanzari cu privire la modificarile de preturi etc;
  • Intocmeste contractele pentru clienti si oferte de pret ;
  • Raspunde conform reglementarilor in vigoare, pentru neindeplinirea sau indeplinirea defectuosa a sarcinilor ce-i revin;
  • Respecta regulile de protectia muncii si de P.S.I;
  • Respecta Regulamentul Intern al societatii;
  • Indeplineste indatoririle profesionale si pastreaza documentele cu care intra in contact ;
  • Disponibilitate la deplasari 50% din timp ;
  • Disponibilitate de participare la targuri nationale si internationale ;
  • Suport pentru intretinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii
  • Intocmeste oferte si calculatii de pret
  • Corespondeaza si comunica cu clientii
  • Monitorizeaza rapoartele de mercantizare
  • Intocmeste rapoartele de vanzari
  • Monitorizeaza incasarile de la clienti
  • Intretine baza de date cu clientii si produsele
  • Tine legatura dintre manager vanzari si echipa de vanzari
  • Tine evidenta contractelor comerciale
  • Urmareste implementarea masurilor managerului de vanzari
  • Participa la sedintele comerciale

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate
  • Experienta intr-o pozitie similara
  • Experienta in vanzari, prezinta un avantaj
  • Excelente abilitati de comunicare, prezentare
  • Capacitate de analiza si prioritizare
  • Orientare catre client si performante
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel nivel avansat, PowerPoint)
  • Cunostinte operare baze de date
  • Cunostinte bune de limba englezaFlexibil, tenace, hotarat, spirit de initiativa

Descrierea companiei

Infiintata in 2001, HOLISUN a aparut pe piata romaneasca ca raspuns la cererea constanta a produselor software de inalta calitate.

Fenomenul globalizarii si interesul crescut al oamenilor de afaceri din tot mai multe tari au facut ca HOLISUN sa dezvolte parteneriate cu firme din Europa si America: Olanda, Franta, Italia, SUA, Canada, Romania. Partenerii nostri sunt atat companii private, cat si ONG-uri si institutii bugetare. Cu toti acesti parteneri avem colaborari stranse, cu rezultate excelente de ambele parti. Ecouri ale colaborarilor noastre gasiti in sectiunea HOLISUN-presa.

CV-urile se trimit pe adresa: info@holisun.com